Biyografi

1984 yılında doğdu. 2006 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünü bitirdi. Üniversiteye girdiği yıl olan 2002’ de başladığı profesyonel iş hayatında insan kaynakları, yayıncılık, danışmanlık ve eğitim sektörlerinde editör, koordinatör ve yönetici olarak çalıştı. 2005 yılından itibaren serbest proje danışmanlığı yaptı.

Ayrıca iş hayatına yönelik yazmış olduğu makaleler ve denemeler, ulusal dergi ve internet sitelerinde yayınlandı ve kısa sürede geniş bir okuyucu kitlesi tarafından ilgiyle takip edilen yazarlardan biri haline geldi.

2005 yılında, kuramı kendisine ait ilk akademik çalışması olan SWOP Analizi çeşitli mecralarda yayınlandı. Analiz, yayınladığı günden itibaren büyük bir ilgi ile karşılanmış olup; halen üniversitelerde ve eğitim sektöründe geniş bir çalışma alanında kullanılmaktadır. 

Profesyonel iş hayatı boyunca çeşitli kurum ve üniversitede kurumsal gelişim, kişisel gelişim, pazarlama, kariyer yönetimi, örgütsel yönetim gibi konularda binlerce kişiye eğitim verdi.

Vatani görevinin ardından 2008 yılında kişisel ve kurumsal gelişim alanlarında faaliyet gösteren Tome Danışmanlık Şirketi’ni kurdu. Kurumsal gelişim alanında şirketlerin kurumsallaşması ve kârlılık artışı konusunda alanlara odaklanarak, kendine özgü geliştirdiği sistem olan “Kurumsal Gelişim Denge Modeli” ile farklı bir metodoloji ortaya koydu. 

“Ağız ve Diş Sağlığı Sektöründe Kurumsallaşma” ve “Sivil Toplum Örgütlerinde Kurumsallaşma, Gelişim ve Proje Üretimi” alanlarında niş sektör çalışmaları yaptı. 

2005 yılından itibaren akademik çalışmalar yapan AYDIN, 2010 yılında Namık Kemal Üniversitesi’nde öğretim elemanı olarak Pazarlama Bölümü’nde çeşitli dersler verdi.

2011 genel seçiminde siyasal iletişim konusunda çalışmalar yaparak milletvekili aday danışmanlığı yaptı. Seçimler sonunda “Milletvekili Danışmanı” olarak siyasal iletişim ve sosyal medya alanlarında başarılı çalışmalarda bulundu.

Sosyal alanlarda da aktif olan AYDIN, 2013 yılında beş senedir çeşitli kademelerde görev aldığı Çorlu İş Adamları ve Sanayicileri Derneği’nde 10. dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Başkanlığa seçildiğinde henüz 29 yaşında idi. Derneğin üyesi olduğu TÜRKONFED bünyesindeki 141 derneğin yönetim kurulu başkanları arasında en genç İş İnsanları Dernek Başkanı olarak çalışmalar yaptı. Bu süreçte, “yerelde etkin genelde yetkin” vizyonunu çizerek yaptığı başarılı projelerle adından sıkça söz ettirdi. Ayrıca çeşitli bakanlıklar, ulusal ve uluslararası kurumlar ile kamuoyunda ses getiren ve takdir toplayan projeler yürüttü. 

2014 yılında Tekirdağ’ın ‘’Büyükşehir’’ olması ile, Tekirdağ Sanayici ve İş Adamları Derneğini (Tekirdağ SİAD) kurarak derneğin kurucu başkanı oldu.

2014 yılında Tome Yönetim Danışmanlığı A.Ş.’nin merkezinin Ankara’ya taşınmasıyla birlikte Ankara’ da ikamet etmeye başladı. Halen Tome Yönetim Danışmanlığı A.Ş. de Yönetim Kurulu Başkanıdır.

2018 yılında, kamu sektörünün kurumsallaşmasına yönelik çalışmalar yapmak üzere Enigma Yönetim Danışmanlığı Ltd. Şti. şirketini kurdu.

2020 yılında, tüm dünyada etkisini gösteren ve iş dünyasının dinamiklerini kökten değiştiren “pandemi dönemi” ve sonrasında Türk şirketlerinin dünya ile ticari faaliyetlerini arttırması amacıyla BA Destek Hizmetleri Danışmanlık A.Ş. şirketini kurdu.

Üçüncü şirketin de kurulmasıyla birlikte grup şirketi organizasyonu kapsamında “AEN Şirketler Grubu”’ nu kurdu. Çalışmalarını AEN Şirketler Grubunda Kurucu/Başkan olarak sürdürmektedir.

2021 yılından itibaren Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye bölümü Dış Danışma Kurulu üyesidir.

Bugüne kadar onlarca farklı sektöre danışmanlık ve eğitmenlik yapan AYDIN, halen kurumsallaşma, kârlılık yönetimi, pazarlama sistemleri, mali-finansal sistemler, insan kaynakları, siyasal iletişim, STK gelişim, kariyer yönetimi konularında çalışmalarına devam etmektedir.

2017-2020 yılları arasında Cumhurbaşkanlığına danışmanlık yaptı. 2018 yılından bu yana uluslararası fon sahipleri ve yöneticileri ile koordineli olarak uluslararası yatırım fonu danışmanlığı hizmeti de vermektedir.

Siber Güvenlik Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Ankara Temsilcisi, Satın alma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Derneği (TÜSMOD)’da Başdanışman görevleri bulunmaktadır. 

Ayrıca Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü Dış Danışma Kurulu üyesi olarak çalışmalar yürütmektedir.

2002’ den bu yana Dünya gazetesi, CEO’s, Kişisel Gelişim gibi birçok sektörel dergi, gazete ve internet sitesinde makaleleri yayınlanan ve halen çeşitli mecralarda yazarlık yapan AYDIN’ ın, “İş(inin) İnsanının Başucu Kitabı”, “Üniversitelinin Başucu Kitabı”, “Özel ve Kamu Sektöründe Kurumsal Yönetim Modeli” ve “Pandemi sonrasında Türkiye” isimlerinde dört kitabı bulunmaktadır.