Emrihan AYDIN

1984 yılında doğdu. 2006 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nü bitirdi.

Üniversiteye girdiği yıl olan 2002’ de başladığı profesyonel iş hayatında: İnsan kaynakları, yayıncılık, danışmanlık ve eğitim sektörlerinde; editörlük, koordinatörlük ve yöneticilik gibi pozisyonlarda çalıştı. 2005 yılından itibaren serbest proje danışmanlığı yaptı.

Ayrıca iş hayatına yönelik yazmış olduğu makaleler ve denemeler; ulusal dergi ve internet portallarında yayımlandı ve kısa sürede geniş bir okuyucu kitlesi tarafından ilgiyle takip edilen yazarlardan biri haline geldi.

2005 yılında, kuramı kendisine ait ilk akademik çalışması olan, SWOHP Analizi çeşitli mecralarda yayınlandı. Analiz; yayınladığı günden itibaren büyük bir ilgi ile karşılaşmış olup, halen üniversitelerde ve eğitim sektöründe geniş bir çalışma alanında kullanılmaktadır. 

Profesyonel iş hayatı boyunca çeşitli kurumlarda ve üniversitelerde; kurumsal gelişim, kişisel gelişim, pazarlama, kariyer yönetimi, örgütsel yönetim gibi konularda binlerce kişiye eğitim verdi.

Vatani görevinin ardından 2008 yılında kişisel gelişim ve kurumsal gelişim alanlarında faaliyet gösteren Tome Danışmanlık Şirketi’ni kurdu. Kurumsal gelişim alanında, şirketlerin kurumsallaşması ve kârlılık artışı konusunda alanlara odaklanarak, kendine özgü geliştirdiği sistem olan “Kurumsal Gelişim Denge Modeli” ile farklı bir metodoloji ortaya koydu. 

Niş sektör çalışmalarından ilki, “Ağız ve Diş Sağlığı Sektöründe Kurumsallaşma” dır. İkincisi ise “Sivil toplum örgütlerinde kurumsallaşma, gelişim ve proje üretimi”’dir. 

2005 yılından itibaren akademik çalışmalar yapan AYDIN, 2010 yılında Namık Kemal Üniversitesi’ nde öğretim elemanı olarak Pazarlama Bölümü’nde çeşitli dersler verdi.

2011 yılı genel seçimlerde siyasal iletişim konusunda çalışmalar yaparak “milletvekili aday danışmanlığı” yaptı. Seçimler sonunda “Milletvekili Danışmanı” sıfatı ile siyasal iletişim ve sosyal medya alanlarında başarılı çalışmalarda bulundu.

Sosyal alanlarda da aktif olan AYDIN, 2013 yılında 5 senedir çeşitli kademelerde görev aldığı Çorlu İş Adamları ve Sanayicileri Derneği’ nde 10. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Başkanlığa seçildiğinde henüz 29 yaşında idi. Derneğin üyesi olduğu TÜRKONFED bünyesindeki 141 dernek içerisindeki SİAD başkanları içerisinde en genç SİAD başkanı olmuştur. Bu süreçte “yerelde etkin genelde yetkin” vizyonunu belirleyerek yaptığı başarılı projelerle adından sıkça söz ettirmiştir. Ayrıca çeşitli bakanlıklar ve Birleşmiş Milletler gibi ulusal ve uluslararası kurumlar ile birlikte ulusal ve uluslararası projeler yürüttü. 

2014 yılında Tekirdağ’ın ‘’Büyükşehir’’ olması ile birlikte, Tekirdağ Sanayici ve İş Adamları Derneği’ni (Tekirdağ SİAD) kurarak, derneğin Kurucu Başkan’ı oldu.

2014 yılında Tome Yönetim Danışmanlığı A.Ş.’ nin merkezi Ankara’ ya taşınmasıyla birlikte, Ankara’ da ikamet etmeye başladı. Halen Tome Yönetim Danışmanlığı A.Ş.’ de Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Bugüne kadar onlarca farklı sektöre danışmanlık ve eğitmenlik yapan AYDIN, halen kurumsallaşma, kârlılık yönetimi, pazarlama sistemleri, mali-finansal sistemler, insan kaynakları, siyasal iletişim, STK gelişim, kariyer yönetimi konularında danışmanlık ve eğitmenlik yapmaktadır.

2018 yılından bu yana uluslararası fon sahipleri ve yöneticileri ile koordineli olarak uluslararası yatırım fonu danışmanlığı hizmeti de vermektedir.

2002’ den bu yana Dünya gazetesi, CEO’s, Kişisel Gelişim birçok sektörel dergi, gazete ve portalda makaleleri yayınlanan ve halen www.FİNANSVETİCARET.com sitesinde makaleleri yayınlanan AYDIN’ ın, “İş(inin) Adamının Başucu Kitabı” ve “Üniversitelinin Başucu Kitabı” adlı iki kitabı da bulunmaktadır.